Jump to content
FREAKHOSTING

[Portofoliu] Alexandr1994

Alexandr1994
 Share

Recommended Posts

Salut baieti! m-am reapucat de PS  dupa o pauza de 3 ani, iar de AE acum,lucrez mai mult din hobby si nu sunt pasionat asa de avatare facute cu blur si altele, imi place sa improvizez tot timpul.

Am aici doua avatare facute in ps +Ae

abyzp0B.gif

fceg8A8.gif

Am un logo facut de la 0 din imaginatia mea, nu am urmarit niciun tutorial 

1rng5Fd.png

si am facut dupa tutorial o manipulare foto 

https://i.imgur.com/h9ush1v.jpg

am pus-o asa pentru ca e destul de mare si sa nu distorsioneze forumul. 

Astept pareri si critici! 

Am mai postat creatii pe o comunitate si mi s-a spus sa fac avatare cu blur si text, imi pare rau , dar eu fac ce mi trece prin cap in PS si Ae , si daca cineva ma apreciaza pentru originalitate bine, daca nu , iar bine. nu urmez sablonul multor useri de pe comunitatile de gaming.Daca se poate critici constructive la creatii , apreciez !

• 0
  • 5
FREAKHOSTING

Din punctul meu de vedere astea sunt post-hunt. Eu daca te critic, o fac cu argumente, si poti sa te reapuci dupa o pauza si de 10 ani, nu asta conteaza. Problema e ca alea le poate face si o persoana care nu a lucrat 1 minut in Photoshop.

• nu ai shadow pe text.
  • primul avatar si cel de al doilea sunt doar un amalgam de efecte de pe net puse pe overlay si cam atat, nu ma impresioneaza chestiile astea, am vazut multe.
  • nu respecti o dimensiune anume, doar creezi pe dimensiuni atipice.
  • potrivire culori cu imagine/ potrivire gradient pe text = 0.
  • urmareste niste tutoriale pentru ce tip de lucrare vrei sa faci inainte de a mai posta/ te pot ajuta chiar eu doar da-mi un mesaj in privat.

Asta e parerea mea, daca ceilalti designeri te apreciaza si sunt deacord sa postezi chestiile astea, eu nu ma bag. Dar astea nu se pot numi lucrari. Ai tot timpul din lumea sa inveti orice editare photo/video. Multumesc !

• Upvote 1

zLLRCVW.gif

Xw2ZzzV.png

• 14
  • 39
  • 1

Lucrezi bine îmi place te aștept cu o cerere de designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare semnături logos / etc. Faceţi cerere!

TeamSpeak 3 1TAP Romania - TS.1TAP.RO

- Pentru asistenţă recomand contactarea mea în privat sau accesarea canalului de Asistenta Tehnica [TeamSpeak3]
Contact me : 

Discord : Darken.#9379

WhatsAPP : 0754972998

VqAYmD9.png

• 25
  • 429
  • 3
On 16.05.2020 at 17:34, Toxic said:

Din punctul meu de vedere astea sunt post-hunt. Eu daca te critic, o fac cu argumente, si poti sa te reapuci dupa o pauza si de 10 ani, nu asta conteaza. Problema e ca alea le poate face si o persoana care nu a lucrat 1 minut in Photoshop.

• nu ai shadow pe text.
  • primul avatar si cel de al doilea sunt doar un amalgam de efecte de pe net puse pe overlay si cam atat, nu ma impresioneaza chestiile astea, am vazut multe.
  • nu respecti o dimensiune anume, doar creezi pe dimensiuni atipice.
  • potrivire culori cu imagine/ potrivire gradient pe text = 0.
  • urmareste niste tutoriale pentru ce tip de lucrare vrei sa faci inainte de a mai posta/ te pot ajuta chiar eu doar da-mi un mesaj in privat.

Asta e parerea mea, daca ceilalti designeri te apreciaza si sunt deacord sa postezi chestiile astea, eu nu ma bag. Dar astea nu se pot numi lucrari. Ai tot timpul din lumea sa inveti orice editare photo/video. Multumesc !

M am uitat puțin pe avatarele tale și nu sunt mai presus. Ai idee cât am muncit sa le fac pe ale mele în ae? Într adevăr, nu sunt geniale, nu respecta culorile, nu am multe chestii. Dar e foarte greu sa îmbini Photoshop ul cu ae ul. Nu sunt bun, dar îmi place sa fac chestii originale. În fine, îți respect părerea dar nu mi se pare atât de argumentata pt ca 1. La primul avatar nu am pus drop shadow pe text ca să facă parte din scut, o inovație.. Tot cadrul are o culoare și de ce sa se evidențieze asa bine textul și nu toată compoziția? 

2.la al doilea avatar textul arata asa pt ca e făcut în ae. 

3.imi spui ca nu respect dimensiunile, dar nu asta e frumusețea unei lucrări, sa o faci după bunul tău plac? De ce trebuie sa respect dimensiuni la toate? 

4.nu intekeg de ce zici ca nu se potrivesc culorile, poate la al doilea avatar, dar la primul pare ca se potrivesc 

O semnătura făcută pe render cu smudge, textul știu ca e praf dar nu am chef sa lucrez la el 

GeB0rhc.jpg

Edited by Alexandr1994

• 0
  • 5
  • 4 weeks later...
  • Bi. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...